KDH sa chystá porušiť ústavu. Je rovnaké ako onehdá HZDS!

Dnes len krátko k problému, kedy si politická strana osobuje právo byť nad zákon, dokonca nad najvyšší zákon- Ústavu SR.

Po dlhej dobe tu máme znova „neverending story“ a to je voľba šéfa NKÚ. Dovolím si najskôr odcitovať jeden článok z ústavy…. „ čl.73:

  • 1 Národná rada Slovenskej republiky má 150 poslancov, ktorí sú volení na štyri roky.
  • 2 Poslanci sú zástupcovia občanov. Mandát vykonávajú osobne podľa svojho svedomia a presvedčenia a nie sú viazaní príkazmi.

Spomínate po akých súdoch behala kauza Gaulider? Vtedy dala strana HZDS ešte pred zaradením na kandidátku podpísať budúcim polancom žiadosť o vzdanie sa mandátu, ktorú použije v prípade odídenie poslanca zo strany, či prejavenej neposlušnosti. A to sa stalo a Gauliderov originál podpis na žiadosti bol samozrejme platný. Vtedy celá opozícia kričala, že je to nedemokratický krok a že odporuje práve článku 73 ústavy, keď nútili poslanca ku „kolektívnemu názoru strany“ napriek jeho rozhodnutiu podľa vlastného presvedčenia.

A teraz návrat do dnešných dní. Dvaja poslanci si dovolili predložiť parlamentu  svoju kandidátku na šéfa NKÚ, ktorá doplnila dvojicu existujúcich kandidátov. Marián Kvasnička (KDH) a Štefan Kuffa (OĽaNO) dali svoj podpis pod Crkoňovú.  Nechápem prečo z toho robí opozícia takú katastrofu, keď už do tohto momentu sama navrhla DVOCH kandidátov. SDKU navrhlo bývalého šéfa SIS MITRÍKA, ktorého vtedy podporili všetci, a KDH navrhlo Maroša Žilinku, ktorého do funkcie navrhuje ďalších 60 poslancov za KDH, MOST – HÍD, OĽaNO a SaS, ako aj ďalší opoziční poslanci.

Zrazu ako despota v rozpore s ústavou, chce KDH trestať svojho poslanca Kvasničku za prejavenie SVOJHO názoru , podľa svojho svedomia… a ide ho vylúčiť zo svojich radov ( z poslaneckého klubu a možno aj zo strany) len preto, že má na danú vec iný názor ako strana a jej vedenie.  Kde je teraz článok 73? Kde je POVINNOSŤ poslanca riadiť sa svojim svedomím a nepodliehať príkazom strany?? Zabudli KDHáci ako kvičali pri kauze Gaulider?  Je predsa jedno či ťa niekto na „tvoju žiadosť“, ale proti tvojej  vôli vyhodí z parlamentu, alebo z poslaneckého klubu.. oboje je TREST za prejavenie svojho samostatného názoru. A TOTO JE V ROZPORE S ÚSTAVOU. To ten Mečiarisko mal aspoň jeho originál podpis pod žiadosťou o vzdanie sa mandátu poslanca.. Ale KDH nemá v rukách NIČ… len predpoklad verejného kašlania na ÚSTAVU SR…. Nerozoberám čo je alebo by malo byť správne, len poukazujem na pripravované porušenie Ústavy SR, lebo vyhadzov za prejavenie svojho názoru takýmto aktom bude.

P.S.:  prvé hlasovanie, kde by sa mala ukázať jednota opozície ako dôkaz schopnosti prevziať vládu po voľbách nám ukazuje neschopnosť dohody, ktorá trvá už viac ako polovičku volebného obdobia. Ako máme potom veriť v budúcich voľbách týmto politikom, že budú schopní viesť náš „srandastan“ po tejto vláde neobmedzených možností??  Som rád že som nevoličom, lebo niet výberu..

MiG 29 v ničom nezaostávali za F16 v ochrane vzdušného priestoru. Neboli určené pôvodne proti pozemným cieľom. Modernizácia, ktorú sme nekúpili.

11.08.2025

Všetci za vlády Matoviča s ministrom obrany Naďom tvrdili, že MiG-29 sú zastaralé lietadlá, hlboko zaostávajúce za F16kami. Z 12 kusov sme mali v dobe mieru schopných na výcvik asi 4-5, pre vojnu však 8 až 10, čo sa zamlčiavalo( po výmene agregátov bolo 8 pripravených na prelet vzduchom, no po zásahu zhora preleteli 4, štyri boli rozobraté a transportovali sa po zemi). Vtedy [...]

Rus asi ponúkne ústupok, bude chcieť „len“ celý Donbas.

11.08.2025

15.8.2025 sa uskutoční rokovanie Trump – Putin na Aljaške, symbolicky na území ktoré najskôr patrilo Ruska a teraz USA. Nebudú rokovať len o vojne na Ukrajine, ako si to myslia politici EU , ktorí spustili kampaň, že bez Zelenského nemá toot stretnutie žiadnu váhu. Oni zabudli, že Rus a Američan majú okrem tohoto konfliktu stále nevysporiadané diplomatické vzťahy, že [...]

Raketa BUREVESTNIK poháňaná jadrovým reaktorom je dnes pripravená na nové letové testy.

08.08.2025

To nie je vtip. Rusko ju testuje už od roku 2017, a teraz to vyzerá na odstránenie všetkých nedostatkov. O čo ide? Predstavte si že je veľké medzinárodné napätie a schyľuje sa k vojenskej konfrontácii. Vy máte zbraň ktorá vydrží vo vzduchu neobmedzene dlho v porovnaní s konkurenciu a môže niesť jadrové hlavice. Nemá stratu príletového času, poneviera sa vzduchom v [...]

Rusko Moskva výbuch dom obchodný deti obeť-Sobjanin

Výbuch v známom moskovskom hračkárstve vážne zranil dôstojníka FSB

25.08.2025 11:20

V obchodnom dome pre deti Detskij mir v Moskve došlo v nedeľu k explózii.

Vakcína / Očkovanie / Moderna / Injekčná striekačka /

USA pozastavili očkovanie vakcínou Ixchiq proti vírusu chikungunya

25.08.2025 11:15

Vakcínu vyvinula spoločnosť Valneva.

Taraba

Taraba: Podarilo sa nám spustiť historicky najväčšie sčítanie medveďa v SR

25.08.2025 10:59

Má ísť o doposiaľ historicky najväčšie počítanie tejto šelmy.

strom, výrub, výrub stromov,

Muž z Málinca čelí obžalobe za nelegálny výrub 388 stromov, škoda presahuje 45-tisíc eur

25.08.2025 10:57

Polícia upozorňuje, že výrub stromov je prísne regulovaný zákonom a vykonávať ho možno len so súhlasom príslušných orgánov.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 641
Celková čítanosť: 3636067x
Priemerná čítanosť článkov: 5672x

Autor blogu

Kategórie

Archív