Založ si blog

Oligarcha Prigožin( majiteľ Wagner group) to vidí pre Rusko veľmi čierne. Alebo sa chce hrať na spasiteľa?

Dnes som našiel asi 10 videí, kde šéf Wagnerovcov Prigožin hodnotí situáciu na fronte a neberie si servítky. Prepíšem najvážnejšie slová z troch videí.

Už 5.5. 2023 na TIKTOK v kanále informant zverejnil video , kde objasňuje prečo bol odvolaný generál Mizincev. Podstata bola v tom že keď začal veliť tylu, pristúpil pragmaticky k svojim úlohám. Začal opravovať uloženú techniku čo bolo dobré a správne.. Avšak prekutral všetky zbrojnice na ďalekom východe , odkiaľ dal nasunúť delostrelecké granáty a rakety či strelivo , ktoré bolo vyradené, 4. kategórie, poskladali z toho akože funkčné a poslali na front aj Wagnerovcom. Ako tak to fungovalo a vďaka tomu sme mali dostatok streliva. No potom prišiel nedostatok, a začali nám dávať len asi 32% z požadovaného množstva. A pritom naše objednávky boli len šo% z toho čo by sme mali mať podľa rozpočtov na zbrane a úlohy, ktoré sme mali riešiť. Pritom je zjavná súvislosť medzi stratami a dostatkom streliva . Ak by nám dali 100% podľa našich objednávok, tak by boli mesačné straty živej sily ( zabití a ranení) do 10%. Ak nám však dali v priemere za posledného pol roka 32% z našich požiadaviek, tak straty teoreticky vzrastú na 27% mesačne. Teda ak sme mali teoreticky mať straty za pol roka 60% pri dostatku zbraní a streliva, to pri ich poddimenzovaní mali byť straty za pol roka až 170% pôvodného stavu. To sme samozrejme nemali, no ten rozdiel v stratách medzi tými čo boli a mohli byť , a to je niekoľko desiatok tisíc ľudí, je na svedomí tých, čo nám nedodávali strelivo. TOTO je minister obrany ŠOJGU a náčelník generálneho štábu Gerasimov. Oni ponesú zodpovednosť pred matkami a deťmi zbytočne zabitých vojakov. TOTO JA DOSIAHNEM.

6.6. 2023 TIKTOK kanál informant

Ukrajina pretrhla ruskú obranu pod Arťomovskok ( Bachmutom ) na troch miestach, V Toricke ide veľké sústredenie síl, čo vidím od svojej rozviedky, mám satelitnú leteckú aj elektronickú, V pár dňoch napadnú Kudimovku a Azarjanovku ( názvy z prepisu rozhovoru) , na záporožskom smere sme stratili významný bod obrany, a môžu udrieť na Donbas z juhu a už nebudeme mať čas- Letectvo nás nespasí, Teraz budeme mať veľmi vážne straty, Som o tom absolútne presvedčený. My teraz určite stratíme časť územia, a to je časť územia Ruskej federácie. Keď robili to referendum o pričlenení území k Ruskej Federácii, premýšľal niekto že budeme musieť opustiť Cherson?… Teraz rozdávame ruskú zem, prečo ju teda bolo treba vyhlásiť za Ruskú??

ZDROJ TIKTOK TU: kanál INFORMANT

Počkáme ešte dva tri týždne… Povedal som mne treba 200 000 ľudí, menej ako 200 tisíc na línii frontu Luhansk Doneck to nezvládne. Sme pripravení vziať na seba plnú zodpovednosť, no je ešte jeden problém, zbrane strelivo, v zásobovaní je rovnaký chaos ako v samotnom ministerstve obrany.

… Vojenské vedenie , ktoré príma rozhodnutia je absolútne totálne neschopné, bezradné… Oni vôbec nevedia čo robiť a naviac zrušili čo bolo kedysi dobré a fungovalo. Oni vedia len ž eje pluk, či je v ňom 4000 ľudí či dvesto, im je jedno, ich zaujíma len taký červený ježko nakreslený na mape, ktorým, označia tento pluk. Preto urobiť teraz niečo globálne nie je možné. Mali sme začať pred rokom, pripravovať armádu, preto sme teraz urobili tento Bachmutský mäsový mlynček. Akoby to zle neznelo, je to spasenie ruskej armády. Bachmut bol hlavným záujmovým bodom Ukrajinskej armády, oni tam museli posielať všetky sily. Aaby sa protivník nemohol skoncentrovať, treba ho neustále biť.. Teraz už nemajú tú nevyhnutnosť, ak nebiješ protivníka, tak bude biť on teba. Pokiaľ sme teraz v takomto položení, tak víťazstvo nie je zatiaľ na našej strane.

Zverejnené TIK TOK _informant dnes 6.6. asi o 9:00. Na rukáve má čiernu nášivku GRUZ 200 SME SPOLU… ( náklad 200 volajú odosielanie mŕtvych)

 

Ak to vidí takto najmocnejší muž elitnej časti ruských nájomných síl, kde je potom pravda? Rusi klamú svojich a sú pred zrútením, Ak tieto videá vidia generáli z NATO, tak sú presvedčení že je čas ukončiť ruské dobrodružstvo na Ukrajine a majú dojem, že to ani nebude tak veľký problém ako predpokladajú.

Láska až za hrob, existuje?

19.09.2023

Býva to fráza poväčšine v rozprávkach alebo romantických filmoch. Reálny život je tak rýchly a komplikovaný, že niečo podobné v samej podstate vylučuje. Ja som sa však s niečím veľmi podobným vo svojom živote stretol. Kde bolo tam bolo, v roku 1980 sa stretli v jednom čase a na jednom mieste traja mladí muži zo Slovenska. Každý bol z iného mesta a každý úplne iný. [...]

Lavičky v parku.

10.09.2023

Stoja nenápadne na kraji uličiek, spočinúť na nich môžu unavené nohy. Zatienené stromom či v skrytom zákutí, poznajú tajomstvá ľudí. Plačúce deti, či starec plný smútku, po odchode životnej družky, lavička prichýli bez otázok všetkých, kŕmiča holubov, študenta pred skúškou, milencov, či krížovkára lámuceho tužky. Počuli šepotov tisíce, videli bozky, [...]

Marek Ťapák o nás a našej slabosti. A ČO VY?

05.09.2023

Takto to vidím tiež https://www.facebook.com/1633160333/videos/7001610973205207 S každým slovom súhlasím….

fico, pellegrini, šimečka, rtvs

Strety lídrov pokračovali aj v poslednej diskusii. Fico, Šimečka a Pellegrini debatovali o potrebe rastu i suverénneho štátu

27.09.2023 22:06

Pellegrini zopakoval, že Hlas má bližšie k Ficovmu Smeru a Šimečku pozná len z televíznych diskusií.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Budú voliči zachraňovať strany v ohrození? Výsledky volieb môžu byť najtesnejšie v histórii Slovenska

27.09.2023 21:13

Je to pol na pol medzi Ficom a Šimečkom, naznačujú prieskumy. Reálny výsledok však môže stále prekvapiť

voľby 2023, urny

Strany minuli v závere kampane rekordné sumy. Analytici ich za viaceré rozhodnutia kritizujú

27.09.2023 21:00

Rekordne drahá kampaň. Na čo strany míňali najviac?

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 514
Celková čítanosť: 2948872x
Priemerná čítanosť článkov: 5737x

Autor blogu

Kategórie

Archív