Založ si blog

Progresívci a Spolu sa snažia o nové voľby. Koalícia ukázala že je rovnaká ako tá predtým. Princíp zahodila v mene udržania moci!

Dnes sem boli svedkami teátra El Mundo, ktorý predviedol Kollár a jeho vládni spolukoaličníci. Je to výsledkom masového útoku na poslankyňu a šéfa strany Sme rodina z tábora bývalej koalície „Spolu sme progresívni..“ Tí v poslednom období vytiahli plagiátorské hviezdy Kollára a jednu matku jeho dieťaťa , zároveň poukázali na nekalé praktiky podnikania Kollára , ktorý má firmy v daňových rajoch či podniká priamo so schránkovými firmami z Cypru. K nim sa pridal Sulík so svojou ministraničkou, keď požiadal Kollára aby odstúpil sám. Hneď ale jedným dychom dodal, že jeho strana nebude v parlamente hlasovať za jeho odvolanie. Poslanec Dostál tiež hovorí o odstúpení, no tiež prízvukuje že on za to hlasovať nebude. Schizofrénia??  Kollár vyhlásil, ak bude odvolaný, okamžite jeho strana s poslancami odíde z koalície, tým Igor zašpekuloval, že to sa dopustiť nesmie, lebo by mu zostalo 78 a nejaká mafia mu odkúpi troch a bude mať po vláde. Priemer Igor to zaklincoval,  znevážil dve koaličné strany prehlásením ,  SaS aj Sme rodina stiahnu chvost a bude po všetkom.  Kollár reagoval zaradením bodu schôdze s  vyslovením dôvery samému sebe! DÍVADLO!!! Samozrejme že odvolaný nebol, teda mu v podstate bola vyslovená dôvera. Hlasovalo 76 poslancov, len päť bolo za jeho odvolanie. Teátro pre Kollára a koalíciu skončilo. Ukázali, že nejde o princíp, potrestať zlodeja duševného vlastníctva, ale rovnako ako Smer a jeho satelity uprednostnili vládu za každú cenu, teda aj so zlodejom na čele parlamentu. V parlamente tesne pred hlasovaním zazneli aj takéto reči: Poslankyňa Jana Cigániková (SaS) vyzvala premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), aby zakročil a nastavil rovnováhu vo vlastnej vláde. Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová pripomenula, že SaS a Za ľudí vyzvali Kollára na odstúpenie z funkcie. „On zvolil túto formu a poslanecký klub sa nechce na tomto zúčastňovať,“ poznamenala. Dodala, že SaS pokračuje ako pevná súčasť koalície. Predsedníčka klubu Za ľudí Jana Žitňanská dodala, že „loptička“ je na strane Kollára. „Ešte stále sa môže zachovať ako chlap a môže odstúpiť,“ povedala. To, že hodil zodpovednosť na nich nepovažujú podľa jej slov za férové. ( Pravda)

O čo teda komu ide?

Je úplne zrejmé, že reťaz je taká silná, ako je slabý jej najslabší článok. Nie opozícia zaútočila, ale potencionálny koaliční partneri, čo neuspeli vo voľbách. A to je zvláštne, lebo Agresívni Progresívci nezostali nič dlžní svojej predvolebnej povesti a agresívne útočia na podľa nich najslabšie ohnivko vládnej koalície. Nie na Sulíkovu SaS ktorá spolu s Za ľudí je najslabšou vládnou stranou, no na druhú najsilnejšiu. Cítia, že tam môžu získať voličský potenciál, lebo to sú voliči, ktorí môžu preskočiť na ich stranu. Samozrejme že Spolu sa muselo pridať a vytiahlo to jeho podnikanie za hranou zákona. Prečo sa pridal Sulík len tak napoli? No lebo tiež chce loviť voličov, aby dosiahol lepší výsledok v prípade predčasných volieb. Ukáže že on je spravodlivý a nechce zlodeja, no zároveň aby nebol ten čo zvalí koalíciu, tak hlasovať nebude. Tiež tuší, že toto zoskupenie nebude trvať štyri roky a preto sa podieľa na teátre. Najviac oslabili Žaludi, ktorým odišiel otec zakladateľ a líder Kiska. Zostalo šteňa Šeliga a bábkoherečka Remišová, ktorej kauza sa práve Kollárovou kauzičkou prekryla. Toto je druhý cieľ tohto teátra, aby sa zabudlo ako veľmi šliapla vedľa Remišová. Je zrejmé že Za ľudí sa v prípade nových volieb nemajú šancu bez Kisku dostať snáď ani nad finančnú hranicu 3,5%, a tak budú musieť byť nahradení. A tu sa znova budú valiť vpred Spolu Agresívci aby zaujali ich miesto. Kollára zvyšní traja vôbec nechceli do koalície ani niekoľko dní po voľbách, no matematika nepustila. Ak sa im ho podarí dostatočne oslabiť, tak po predčasných nebude vo vláde.  Všetci sa zároveň boja Pelleho 11ky, ktorá s plagiátorským názvom strany HLAS ( Telička v Čechách založil rovnaké hnutie v 2018 a vo voľbách neuspel) ktorá po vzniku a konsolidácii by mohla siahať aj k 20tim %tám. A to by bola katastrofa. Čo ak by vyhrala? Zrazu by mohla mať koaličný potenciál a vyfúkla by Igorovi, ktorý sám rozvracia svoju koalíciu znevažovaním partnerov. Ohrdnutý Kollár by sa mohol spojiť s nimi, rovnako aj KDH ktorej chýbalo zasa máličko. Smer zomrie a do parlamentu by nenakukol, nebude mať voliča, lebo Fico stratil rovnako ako Mečiar či Dzurinda svoje čaro a hlavne koaličný potenciál. Možno sa pozviecha aj Drucker a možno urobí koalíciu práve s Hlasom, vtedy by voľby vyhrali. Takže ak chcú terajší koaličníci vládnuť, musia urobiť voľby ešte pred etablovaním sa Hlasu, lebo vtedy nebudú mať nič isté.

Dnešný pokus nevyšiel, no zanechal blen  v ústach hlavne koaličným stranám Opozícia sa len prizerá a chechtá, nepohla ani prstom a koalícia sa oslabila sama. Mlčiaci náckovia zbierajú tiež odrobinky a toto im prospieva. Jednoznačne sa rozohral boj o predčasné voľby, ktoré musia byť rýchlo. Som teda zvedavý na novú zámienku, ktorá vyvolá skutočnú krízu. Igor tomu napomáha ignorovaním partnerov, napríklad obsadením všetkých prednostov okresných úradov a to bez výberových konaní. Zachoval sa ako valec Mečiar, všetci to vidia, mlčia no nezabudnú…  Tak môžeme začať tipovať, čo bude príčinou rozpadu?? Lebo poločas rozpadu sa po dnešku výrazne skrátil.

Moja babka hovorievala „práca chvatná , málo platná.“  O toto sa hrá, Pelle ich vystrašil. Lebo takto by mali bez Kollára koľko? no 37+16+11= LEN 64!! :

Zamyslenie k nedožitým 90-tinám prvého prezidenta Michala Kováča. Milosť udelená Mariánovi Kočnerovi prezidentom Kováčom mala negatívny následok.

03.08.2020

Dnes 3.8.2020 sme si pripomenuli deväťdesiate výročie narodenia nášho prvého novodobého prezidenta pána Michala Kováča. Prezident SR Zuzana Čaputová pri tejto príležitosti krátko zaspomínala na jeho boj s Mečiarom. Mimo iné povedala : „ Ako hlava štátu pôsobil v období, keď musel klásť odpor autokratickému politikovi, pretože sa nechcel spreneveriť svojmu sľubu, [...]

OĽaNO popiera , že by platilo 84 mil Eur jednej firme. Tvrdí že rámcové zmluvy sú podpísané so šiestimi! Kde je pravda?

30.07.2020

Už pár dní behá po internete škandálne zistenie o tom, že Ministerstvo vnútra podpísalo rámcovú zmluvu s s.r.o firmou Centrina s.r.o. cez ktorú na základe rámcovej zmluvy preleje za 4 roky až 84 mil eur. Jej jediným majiteľom je Mgr. R. Kiselicová z Bratislavy. Dnes 30.7.2020 dalo OĽaNO na svoju sociálnu sieť toto vysvetlenie: IDE O HOAX lebo: Internetom sa šíri [...]

Pomôže Rusko Grécku v prípade vojenského konfliktu s Tureckom? Nemci pustili Grékov k vode!

24.07.2020

Tomio Okamura zverejnil 23.7.2020 informáciu českého Europoslanca Davida, v znení : Řecká vláda požádala Rusko o pomoc proti agresi Turecka. To je faktický konec NATO v současné podobě. Německo se postavilo na stranu Turecka a odmítá hájit člena EU – Řecko. Na hranicích řeckých pobřežních vod u ostrůvku Kastellorizo poblíž Kréty na sebe třetím dnem míří [...]

Lebanon

Bomba? Libanonský prezident pripúšťa zásah zvonka

07.08.2020 18:18

Krátko po tom, čo polícia rozohnala demonštrantov, obviňujúcich úrady z nedbalosti, ktorá viedla k ničivej explózii v Bejrúte, libanonský prezident varoval pred predčasnými závermi.

LIETADLO havária india

Pri havárii lietadla zahynulo najmenej 16 ľudí, 123 utrpelo zranenia

07.08.2020 18:02, aktualizované: 19:15

Lietadlo spoločnosti Air India Express v juhoindickom štáte Kérala skĺzlo z dráhy a rozlomilo sa.

pocasie-8-8-2020

Slnko nás cez víkend upraží, kedy príde úľava?

07.08.2020 16:45

Kto má rád teplo, môže si cez víkend vychutnať trópy, kto nie túžobne čaká, kedy sa ďalšia vlna horúčav skončí. Je aspoň nejaká nádej?

bratislava, magistrat

Bratislave pomáha vyhodnocovať situáciu COVID semafor

07.08.2020 16:43

Situáciu a riziká súvisiace s pandémiou koronavírusu pomáha na území hlavného mesta SR vyhodnocovať tzv. COVID semafor.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 437
Celková čítanosť: 1983566x
Priemerná čítanosť článkov: 4539x

Autor blogu

Kategórie