Želal by som si, aby boli vždy odborníci na vedúcich postoch, z policajného prezidenta chceme však urobiť politického nominanta!

25. marca 2018, simon22, Nezaradené

Ak o tom hovorí niekto, kto nebol absolútne odborníkom v danej oblasti a pritom robil ministra obrany, tak mi príde táto požiadavka prinajmenšom „pokrytecká“. V obedňajšom programe televízie „ta-tri“ asi vyhodňarske počítanie.. ta jeden, ta dva, ta tri….. vystúpil Ľubomír Galko s kritikou, že Drucker je absolútne nekompetentný viesť ministerstvo vnútra, lebo nie je v danej oblasti žiaden odborník. Aj by som súhlasil, ak by to nepovedal človek, ktorý bol vymenovaný za ministra obrany ešte menej odborne spôsobilý ako je teraz ten Drucker. Čo to Galko vyštudoval?? Informatiku? A čo robil po ukončení školy ? Zhrňme si to.  91-92 zamestnanec v podniku výpočtovej techniky, programátro v inej firme, 92-2001 podnikal  ako majiteľ MG servis tvoril softwarové aplikácie. 2001-3 Manažer v Kauflande, riaditeľ, prechod do Interfructu  zástupca manažéra prevádzky.. teda nejaké „doplňovanie regálov“ niekam do iných obchodov..  Potom riaditeľoval DN  centrum a Dona DN.. asi premenovaná tá prvá firma. V roku 2010 zrazu zistil, že je osvietený a vstúpil do politiky , STAL MINISTER OBRANY. Ak mal kvalifikáciu na tento post?? Od troch rokov do piatich sa rád hrával s plechovým tančíkom a potom sa naučil strieľať z luku pri hre na indiánov….

Teraz tento „odborník“ ktorý bol odvolaný z ministerskej funkcie pre odpočúvanie všetkých, aj novinárov a svojej premiérky, ide rozprávať o niekom, že nemôže byť dobrým ministrom, lebo nie je odborníkom v danej oblasti. ŽASNEM nad tou drzosťou.

Ani Kali nebol odborníkom a som rád že konečne vypadol. A Lipšic? Raz ministrom Spravodlivosti a potom Vnútra?? Taktiež multiodborník, len preto, že vyštudoval právo a bol zakladateľom a predsedom  partičky s názvom Občiansko-demokratická mládež, ktorá bola založená roku 1991?

Bol konkurzným právnikom,( o majetkoch) a neskôr advokátom… A zrazu MINISTROM postupne na dvoch  ministerstvách…. TOTO bolo dostatočné vzdelanie na ministra ?? Pochybujem.. A takto by sme mohli rozobrať VŠETKÝCH  bývalých ministrov, zistili by sme, že akí tr-tkovia len vďaka správnej straníckej knižke nám ministrovali. Napríklad minister obrany SITEK, elektorinžinier z Tesly Orava alebo vedúci strediska Pozemných stavieb Žilina, otras.. Posledný vojak a generál- odborný minister bol Andrejčák v roku 1993-4. Potom nastúpil prvý neodborník , čistý politik Kanis, ktorý nemal ani páru o vojenstve a odvtedy to pokračuje.. a nielen tam, okrem zdravotníctva sú všade samí diletanti. A zrazu jedného z predchádzajúcich diletentov na mieste ministra Galka osvieti a žiada akúsi odbornosť….. Prečo ju nevyžadoval od seba onehdá??

V roku 1996 bola zastrelená Írska novinárka Veronica Guerin pri výkone svojej práce, mafiou. Zastrelili ju pri ceste na súd, kde mala vypovedať. Na križovatke v jej aute, keď zastavila na červenú. Noviny The Irish Independent uverejnili po vražde na prednej strane titulku: Vieme, kto ju zastrelil – je nedotknuteľný./ politické krytie)

Vraždou Veronici Guerinovej sa v Írsku začalo najväčšie kriminálne vyšetrovanie, následkom ktorého bolo zatknutých viac ako stopäťdesiat zločincov. Polícia podnikla neočakávané zákroky medzi kriminálnymi gangami a veľa drogových barónov ušlo pred spravodlivosťou do Európy. Novovytvorený Úrad pre kriminálne záležitosti (Criminal Assets Bureau-CAB) zhabal bankové kontá, ktorých hodnota

bola dvadsať miliónov libier a zbohatlíci boli nútení dokázať pôvod svojho majetku. V prípade nepreukázania, mali bankové kontá zmrazené. Následkom týchto opatrení sa drogová mafia stiahla z dublinských ulíc a prestala verejne ukazovať svoj vplyv a bohatstvo.

Za vraždu Veronici Guerinovej boli odsúdení na doživotie dvaja členovia gangu Johna Gilligana.

Napriek tomu, že tragická smrť novinárky Veronici Guerinovej spustila lavínu kriminálnych vyšetrovaní, prijaté policajné opatrenia neboli také úspešné, ako sa od nich očakávalo. Garda Síochána v boji s organizovaným zločinom výrazne nepokročila, aj kvôli nedostatočnému finančnému pokrytiu, ktoré by zahŕňalo okrem iného nákladnú ochranu svedkov. Obchod s drogami po smrti Veronici Guerinovej v Dubline stúpol a cena jednej dávky klesla na úroveň asi piatich dolárov. Dublin sa tak stal jedným z najlacnejších heroínových európskych miest.

ŽIADNA VLÁDA NEPADALA, hoci mafia ako v Taliansku, Nemecku  či teraz na Slovensku siahala až do vládnych kabinetov. Nie sme o nič iní ako zbytok Európy… len sme citlivejší, lebo sme to v takomto rozmere nepoznali.