Kto kupuje ropu vyťaženú Islamským štátom? Všetky tajné služby oslepli a ohluchli?

8. septembra 2015, simon22, Nezaradené

Včera prebehla médiami správa, že vojská  ISIL dobili posledné vládne ropné pole v Sýrii pri meste Palmýra.  Pred vojnou toto pole produkovalo 25 000 barelov denne , teraz zostalo zatvorené. ZATVORENÉ?

Už v roku 2014 sa predpokladalo, že zisk ISIL z predaja ropy je asi 1,6 milióna USD denne( po 30 USD je to 53 333 barelov denne- predstavuje 426 kusov 20 000 litrových cisterien, asi trojdenná spotreba Slovenska,). Odvtedy obsadili všetky polia v Sýrii a ďalšie v Iraku. Vlastnia cisternové automobily a aj mobilné frakčné zariadenia. A tu sa ponúka základná otázka. AK CELÝ SVET JE PROTI TOMUTO ŠTÁTU- KTO  kupuje ich ropu či spracovanú naftu alebo benzín?? Na burze komodít predsa predávať nemôžu, nemajú v rukách žiaden významný prístav pre tankerové lode, nevlastnia žiaden veľký železničný terminál.. Ako je teda možné, že načierno z tohto územia „vyteká „ obrovské množstvo komodity, ktorá im pomáha vyzbrojovať svoje gerilové jednotky? KTO podporuje svojim nákupom mimo komoditnú burzu toto nezákonné zoskupenie?  Ktorá z krajín alebo firma  Západnej Európy sa k tejto činnosti prizná? Je to nebodaj Čína?  Preprava takého veľkého množstva tekutého nákladu predsa nemôže byť neodhaliteľná. Niekde musia existovať prečerpávacie stanice, ktoré ten náklad budú kumulovať. Nikde sa musia tie obchody uzatvárať a niekto musí platiť. Sú tajné služby celého sveta slepé a hluché?? Rusi tiež oslepli či ohlúpli, že nič o týchto aktivitách nevedia?

A tu sa ponúka druhá otázka…. AKO je možné, že USA , ktoré majú zamerané satelity do tejto oblasti a vykonávajú pre svoje letectvo , ktoré pôsobí proti jednotkám ISIL kozmický aj letecký prieskum, nevidia túto činnosť? Hneď zaregistrovali nové unimobunky na letisku , kde predpokladajú prítomnosť ruských špecialistov. Ako je možná, že prepravnú cestu veľkého množstva ropy nevedia odhaliť a zlikvidovať ich prepravné prostriedky a tak zabrániť financovaniu ISIL? Ide im vôbec o boj proti ISIL, alebo aj tieto jednotky používajú na zvrhnutie zatiaľ zákonného prezidenta Sýrie? Rozhorčene komentujú prítomnosť nového ruského obrneného vozidla na strane vládnych vojsk, ale akosi nič nepodnikli už viac ako dva roky proti financovaniu ISIL prostredníctvom ťažby a predaja ukradnutej ropy.  Kde je teda hranica záujmov USA?  A kde je hranica záujmov Ruka? To nevidí a nepočuje rovnako ako západný svet?  Je v záujme celého sveta to čo deklaruje? Alebo sú všetci radi, že ten ISIL existuje a pomáha vyprázdniť sklady starej munície? Má to byť miesto „permanentnej strelnice“ pre všetky vyspelé štáty sveta?

P.S.: Kto dodáva zbrane povstalcom v Sýrii? Čím títo platia? Nebudú  to náhodou tie barely od ISIL- mali by sme spojené nádoby? To by vysvetľovalo tú slepotu a hluchotu tajných služieb!