Bude zasa vojna? Damask opúšťajú diplomati.

7. februára 2012, simon22, Nezaradené

To čo sa teraz deje v Damasku , hlavnom meste Sýrie pripomína podobné rozhodnutia  z iných štátov, ktoré sa stali následne terčom bombardovania , či dokonca pozemných operácií. Presvedčili sme sa o tom, že domáci vládca nie je ochotný odísť, dokonca nezastavil prenasledovanie a vraždenie opozície, a tak odvoláme diplomatov.  Tí odídu, aby prišli onedlho na to bomby, ktoré majú presvedčiť neposlušných, kde je pravda..  Svoje posty opustili  USA, Belgicko, Veľká Británia,…

Jediné mi chýba.. nejaký rukolapný dôkaz o asi 3500 mŕtvych.. predsa nie je možné že nik nemôže urobiť fotku v dnešnej dobe a zavesiť na internet či do zahraničných novín. Je to presiaknuté tajnými službami a ani svetoznáme agentúry neprinášajú z tej oblasti NIČ okrem vyjadrenia opozičných lídrov a sem tam záberov z mobilov  „nejakých arabských nepokojov…“

Takže teraz neviem ktorý štát bude prvý na rade .. či skutočne  Sýria alebo predsa len ten Irán?

Som však presvedčený, že skôr ako ustane kríza v eurozóne jeden z týchto bude bombardovaný pre humanitné ciele šírenia demokracie. Znova mi nedá pripomenúť pomoc ktorú svetové spoločenstvo poskytlo Afganistanu či Iraku a mier tam ani po desiatich rokoch nenastal, ba vyzerá priam smiešne asi 5000 mŕtvych Kurdov po chemickom útoku Saddáma.. Po jeho popravení tam zomrelo omnoho viac obyvateľov, rovnako ako po náletoch na kurdské dediny v Iraku  mierotvorcov z Turecka.. vtedy len čítame.. bol vykonaný preventívny nálet na odbojné skupiny kurdských militantov  ukrývajúcich sa na území Iraku. Vo vojne zomrelo  asi 85 000 -125 000 Iračanov, ďaľší zomierajú každý deň až doteraz.. žiadna sloboda či menšie utrpenie ako za Saddáma sa nekoná.. len za dva roky.. IBC vo svojej výročnej správe konštatovala, že v roku 2010 prišlo o život násilnou smrťou 3976 civilistov, čo je mierny pokles v porovnaní s rokom 2009, keď prišlo o život 4680 civilistov)

Svet je jedna veľká spravodlivosť.. len neviem  ako to vnímajú tí mŕtvy..  či po atentátoch teroristov, alebo po oslobodzujúcich bombách bojovníkov za mier a spravodlivosť, či nebodaj demokraciu..

Prečo sa OSN nezaujíma o následky svojich rozhodnutí po vyslaní vojsk do krízových oblastí? Presadzovanie rezolúcií pred inváziou je na dennom poriadku, keď sa nepodarí, použijeme starú.. ak sa zadarí aspoň na monitoring vzdušného priestoru, využijeme ju aj na nálety a vyslanie pozemných „špecialistov a poradcov“. Západná civilizácia je policajtom sveta lebo je zodpovedná.. ale za všetko.. aj za obete.. nielen za zvrhnutie diktátorov.. a na to sa akosi zabúda..

Až sa oteplí.. bude vojna.. ale kde?? Niekde určite..

P.S.: ako smiešne pôsobí oproti stovkám tisíc mŕtvych ľudí naša Gorilla. je však blízko a preto nás čilí omnoho viac..