Založ si blog

Takto sa pripravuje nový vojenský konflikt! USA idú do dobrodružstva s Iránom.

Pred rokom, 8.máj 2018 Trump vyhlásil odstúpenie USA od jadrovej dohody s Iránom a hneď potom  podpísal prezidentské memorandum, na základe ktorého Spojené štáty opätovne uvalia na blízkovýchodnú krajinu „nukleárne sankcie“. Podľa amerického prezidenta pôjde o „najvyššiu úroveň ekonomických sankcií“.

„Každý národ, ktorý podporí Irán v jeho snahe nadobudnúť nukleárne zbrane, bude rovnako rázne sankcionovaný Spojenými štátmi,“ pohrozil Trump.

Šéfka európskej diplomacie Federica Mogheriniová vtedy  pripomenula, že dohoda nebola bilaterálnou zmluvou a iba jedna zo strán nemá dostatočnú silu na jej vypovedanie. Potvrdila, že Únia je odhodlaná zmluvu zachovať. „Nikomu nedovoľte túto dohodu rozobrať, je to totiž jeden z najväčších úspechov, ktorý kedy diplomacia dosiahla,“ nabádala Iráncov znepokojeným tónom Mogheriniová. Európske inštitúcie rozrušil v tejto súvislosti najmä fakt, že americká strana neposkytla pri vyjednávaní žiadnu alternatívu a požiadavky Washingtonu považovali za nerealistické.

Rok potom, 6.mája 2019 sa Trump rozhodol vyslať do teritória okolo Iránu bojovú skupinu lietadlovej lode USS Abraham Lincoln a jednotku bombardérov na Blízky východ. Má ísť o varovanie pre Irán, oznámil v nedeľu (miestneho času) poradca prezidenta USA pre národnú bezpečnosť John Bolton, ktorý je v otázkach zahraničnej politiky považovaný za stúpenca tvrdej línie, odôvodnil avizovaný krok „radom znepokojujúcich a eskalačných náznakov a varovaní“, na ktoré teraz USA reagujú. Washington chce „vyslať iránskemu režimu jasný a nepochybný signál, že akýkoľvek útok na záujmy Spojených štátov alebo ich spojencov sa stretne s neústupnou silou“. Hlavný dôvod vyslania bojových jednotiek? USA obviňujú Irán z celého radu agresívnych aktivít. Krajina má okrem iného vo Venezuele podporovať vládu Nicolása Madura, ktorého Washington nepovažuje za legitímneho prezidenta. Iránske záujmy podľa Spojených štátov hrajú svoju rolu aj v konfliktoch v Sýrii, Jemene a v pásme Gazy.

Takže ak Irán podporuje zákonne zvolených predstaviteľov iných štátov SA PODĽA USA SPRÁVA AGRESÍVNE, zatiaľ čo USA pri podpore síl ktoré chcú uchopiť nezákonne moc v Sýrii či Venezuele, Jemene alebo uznaním okupácie Pásma Gazy sú nositeľom demokracie.

14.5.2019 Trump otvoril v Louisiane nový veľký terminál na vývoz skvapalneného plynu, ktorý je určený hlavne pre vývoz do Európy. Údajne má zvýšiť našu energetickú bezpečnosť! Doviezol sa tam z Európy aj súdruh Šefčovič, ktorý mal tú možnosť pokecať si s blondiakom a upraviť mu jeho multiprehadzovačku. Pompeo znova cestuje po štátoch Európy a o niečom nás presviedča.

Mne to pripadá, ako keby bol raketový a letecký útok na Irán otázkou maximálne mesiaca či dvoch a očakáva sa nesúhlasné stanovisko Ruska. Preto sa ideme pripraviť na možnosť zastavenia dodávok plynu z Ruska a úplným nahradením výpadku plynom z USA.

Európa dodnes neodstúpila od „jadrovej zmluvy s Iránom“ ktorá nie je dvojstranná ale podpísali ju  Británia, Čína, Francúzsko, Nemecko, Rusko a USA spoločne s Iránom, je pobúrená, že USA chcú takto odstrániť umiernené krídlo ktoré je teraz v Iráne pri moci.Politici s rozumom v mozgu a nie v prehadzovačke upozorňujú, že vytáranie tlaku a nestability môže v Iráne vústiť k zmene politických pomerov v prospech agresívnych fundamentalistov a svet sa môže ocitnúť na hrane nielen obmedzeného konfliktu „niekde ďaleko od civilizácie“. Situácia je omnoho nebezpečnejšia aj preto, že veľká väčšina „maistímu“ neupozorňuje na súvislosti a nebezpečenstvá krokov USA, jednoducho neinformujú o možných následkoch. Druhotným efektom útoku na iránske strategické body by bolo vytvorenie  problému Číne, ktorá berie veľkú časť ropy pre svoj priemysle práve z Iránu, čím bude vyvolaný synergický efekt k novo uvaleným ekonomickým sankciám na Čínu. Irán je asi štvrtým  významným dodávateľom pre Čínu.“Dovoz z Iránu po uvalení sankcií  klesol v decembri 2018 medziročne o 12 % a za celý rok o 20 %. V prípade dovozu z Venezuely pokles za rok 2018 predstavoval 24 %. Najväčším dodávateľom ropy Číne je Rusko, v roku 2018 doviezla Čína z Ruska 71,49 milióna ton ropy (1,43 milióna barelov denne). Oproti  roku 2017 to predstavovalo rast o 19,7 %, čo vykrylo pokles dovozu  z Venezuely a Iránu.“ ( ekonomika sme sk).
Dovedie nás Trump k novému konfliktu? V Sýrii vďaka zásahu Rusov USA s prevratom neuspeli, ich bojová misia pomaličky končí. No predsa nepresunú celý kontigent len tak na náklady daňových poplatníkov bezúčelne domov do USA, keď ho  ešte možno využiť na novú vojničku. Zatiaľ očakávam len preventívny raketovo letecký úder na dôležité miesta Iránskeho priemyslu, ktoré budú označené ako centrá vývoja a výroby jadrových zbraní. Zasa nás ohlúpnu špionážnymi informáciami tajných služieb a uistením svetovej verejnosti, že lepší krok v prospech svetového mieru neexistuje, rovnako ako tomu bolo v prípade IRAKU. Máme tu nového spasiteľa sveta?

Nie som veriaci v Kresťanského boha, ale aj Biblia varuje pred falošnými spasiteľmi….

Evanjelium podľa Marka  kapitola 13 verš 21 Keby vám vtedy niekto povedal: “Hľa, tu je Mesiáš, hľa, tamto je,” neverte.  22 Lebo vystúpia falošní mesiáši a falošní proroci a budú robiť znamenia a zázraky, aby zviedli, ak je to možné, aj vyvolených. 23 Vy sa však majte na pozore! Všetko som vám povedal vopred. 24 V tých dňoch, po onom súžení, slnko sa zatmie, mesiac nevydá svoj jas….

P.S.: 20.1.2015 podpísali dohodu o vzájomnej vojenskej spolupráci Rusko a Irán. Sergeja Šojgu chce  Moskva budovať „dlhodobé a mnohostranné“ vojenské vzťahy s islamskou republikou. Jeho iránsky náprotivok Hosejn Dehgán vyzval na užšiu spoluprácu ako prostriedok odporu voči americkým ambíciám v regióne. „Irán a Rusko sú schopné čeliť rozpínavosti a nenásytnosti Spojených štátov prostredníctvom spolupráce, synergie a zaktivizovania strategických potenciálnych kapacít… Ako susedia majú Irán a Rusko rovnaké pohľady na politické, regionálne a globálne otázky,“ povedal Dehgán. (Zdroj: topky.sk)

14.11.2016 Irán a Čína sa dohodli na rozšírení vojenskej spolupráce. Príslušnú dohodu podpísali  v Teheráne iránsky minister obrany Hosejn Dehkán a jeho čínsky rezortný kolega Čchang Wan-čchüan, informovala agentúra AP. Iránsko-čínska dohoda predpokladá usporiadanie spoločných vojenských cvičení, ako aj vytvorenie kolektívnej stratégie, pomocou ktorej by bolo možné čeliť hrozbe terorizmu. AP pripomenula, že oba štáty začali posilňovať svoju vojenskú spoluprácu v uplynulých rokoch, keď začali vysielať svoje vojenské lode do prístavov druhej krajiny. Čína a Irán rozširujú svoje politické aj hospodárske vzťahy, čomu prispela aj januárová návšteva čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga v Iráne. Irán je aj najväčším obchodným partnerom a najvýznamnejším dodávateľom ropy do Číny.Americkí vojenskí stratégovia sú pritom presvedčení, že partnerstvo medzi Iránom a Čínou je škodlivé pre Spojené štáty. Americký think tank RAND, ktorý udržiava úzke väzby na Pentagón, už v roku 2012 odporučil, aby Spojené štáty zabránili spolupráci medzi Čínou a Iránom. (Zdroj: RIA.ru, iné)

Môže za terajšie otepľovanie v prvom rade človek? Zamyslenie v súvislostiach, pohľad z bufetu.

15.08.2019

Ešte pred mesiacom som mal Trumpa za blázna a sebe by som, dal za takúto úvahu pár faciek...Jedno je isté, vody na planéte v rôznych skupenstvách je v sumáre konštantné množstvo.Čo spôsobuje, viac »

Maverick nám zostrelil štyri Migy a my sme sa len prizerali. Studená vojna vrcholila v roku 1986.

13.08.2019

Písal sa rok 1986 a ja som druhým rokom slúžil u bojováku s označením 1610. Našou úlohou bola ochrana hraníc Československa, ba čo viac, celého socialistického tábora. Lebo verte či nie, viac »

Svedok Tóth sa bojí o život? Prečo vyzradila Tódová jeho identitu? Dozvieme sa niekedy skutočnú pravdu o kauzách Zmenky a Kuciak?

31.07.2019

Na dnešnom pojednávaní v kauze „ ZMENKY“ mal vypovedať aj novinár a bývalý SISkár Peter Tóth. Už dávnejšie sa vyjadril pred vyšetrovateľom, že zmenky boli sfalšované a Kočnerovi ich viac »

Béla Bugár,

Most-Híd a SMK chcú uzatvoriť rokovania o možnej koalícii do konca augusta

19.08.2019 20:53

Jednou z problémových tém je tiež podiel ľudí na potenciálnej kandidátke.

USA / Donald Trump /

USA otestovali raketu stredného doletu

19.08.2019 19:39

Spojené štáty od INF oficiálne odstúpili 2. augusta.

šufliarsky

Bomba alebo rozstrieľanie v aute

19.08.2019 19:15

Podľa informácií Pravdy tieto dve možnosti mali zvažovať páchatelia pri plánovaní vraždy vtedajšieho prvého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho.

Emmanuel Macron

Macron vidí reálnu šancu pre mier na Ukrajine

19.08.2019 19:06, aktualizované: 19:42

Ruský prezident tiež povedal Macronovi, že Moskva podporuje útoky sýrskej armády proti "teroristom" v severnej provincii Idlib.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 401
Celková čítanosť: 1565233x
Priemerná čítanosť článkov: 3903x

Autor blogu

Kategórie