Založ si blog

V Grécku bude veľký atentát, hovoria o tom všetky spravodajské služby!

partenonChcel som na dovolenku na Rodos, no nepôjdem…

Oženil som sa, vzal novomanželskú pôžičku. Nakúpil všetky potrebné aj nepotrebné veci a začal pomaličky splácať. Mal som na to asi 20 rokov. Prišlo prvé dieťa, potom druhé, vzal som si pôžičku znova, nesplatiac tú prvú.  Deti čosi stoja. Zrazu som začal mať nedostatok prostriedkov na život, nieto ešte na splácanie, tak som si vzal tretiu, aby som mohlo splácať tie prvé dve.  Banka prišla a pohrozila mi exekúciou a zhabaním  majetku.  Ja som zvolal rodinnú radu a vyhlásil referendum, či mám alebo nemám splácať banke.  Veď mi dávala tie pôžičky dobrovoľne, prečo chce ich splácanie regulovať nátlakom?

Presne toto nám predvádzajú Gréci. Nemajú žiadne právo posudzovať či ich vláda môže, alebo nemá prijať podmienky veriteľov. Tie sú predsa dávno známe, a oni ich nedodržiavali. Známe boli už pri braní pôžičiek, kvôli nim sme si v celej Európe museli odtrhnúť od huby a vytvoriť nejaké vtedy fiktívne „eurovaly“, ktoré pri ich neschopnosti splácať požičané sa zrazu menia na reálne peniaze.  Nech skrachujú… hovorí logika, ale prečo banky ktoré zle investovali nebudú niesť žiadnu zodpovednosť za svoje rozhodnutia? Ak sú úspešné, ich manažéri a majitelia  si vyplácajú milióny euro na odmenách a dividendách. Ak sú neúspešné a investovali zle, presvedčili vlády EU štátov , že zodpovednosť prevezmú oni.. tie vlády… Kde je hranica solidarity, kde už končí  a začína „vychcanosť“  a žitie na úkor iných?? Rovnako sa to týka Grékov ale aj bánk čo im neustále požičiavali. Ich zlú investíciu hasíme všetci z našich daní. A oni si za dobre odvedenú prácu pomädlia ruky a vyplatia si  tučné dividendy.

Alexis Tsipras ohlúpol svoj národ, sľúbil nemožné. Mám spôsobilosť vyriešiť naše spoločné problémy tak, aby náš ľud nepocítil dopady krízy. Tak akosi hesloval, pred voľbami. Jeho vláda však nemá  schopnosť prijať také opatrenia, ktoré by zabezpečili vracanie požičaného bez vzbury vlastného národa. A tak vyzval parlament, aby sa prostredníctvom referenda mohol národ vyjadriť, či majú , alebo nemajú prijať podmienky na splácanie dlhu.Chce týmto preniesť zodpovednosť za bankrot štátu na občanov, len im to neprezradil.. to až potom keď k tomu dôjde vyhlási.. “Predsa ste si to odhlasovali v referende!”  ODKEDY určuje pravidlá dlžník?  Gréci sa zbláznili! Pôjdu v nedeľu 5. júla k volebným urnám, aby sa vyjadrili, či má vláda prijať návrhy veriteľov na riešenie gréckej krízy. V noci zo soboty na nedeľu to schválil grécky parlament(27.06.2015)

 

Samozrejme že reakcia veriteľov bude skôr erekciou, ako trpezlivým čakaním na vyjadrenie vôle národa, ktorého vlády doviedli štát k bankrotu. Otázka referenda mala znieť: „ Súhlasíte, aby náš štát vyhlásil bankrot a odišiel e eurozóny?“ O ničom inom totiž teraz už rozhodnúť nemôžu. Zostanú a splatia, alebo odídu a zbankrotujú…

Musím konštatovať, že Dzurinda a Miklóš vedeli o Sulíkovej pravde a napriek tomu nechali „zhodiť vládu Ivet“. Ešte väčšie skety ako sme predpokladali. Otázka len znie.. PREČO UTIEKLI DOMA OD ZODPOVEDNOSTI VLÁDNUŤ? A tak dali všetku moc do rúk Smeru a jeho vodcu!

Nečakaný STOP pre nadzvukové lietadlá! Čo tak sa vrátiť k úspešnému projektu AERMACCHI M-346? ?

19.09.2017

[caption id="attachment_1112" align="alignleft" width="150"] spoločný projekt JAK/ AERMACCHI/ Považské strojárne[/caption] Nie každému sa naskytne príležitosť zúčastniť sa procesu vývoja viac »

Amorálnosť „západnej“ morálky a práva, ktoré z princípu nechráni obete ale zločincov.

11.09.2017

Pozrúc si niekoľko filmov z právneho prostredia a ich porovnaním s niektorými čudnými výrokmi našich súdov, som zostal šokovaný základnými princípmi AMORÁLNOSTI advokátskeho živobytia. viac »

Základné princípy hry hokej nie sú ťažké, len stojí veľa driny, aby to bolo jednoduché. Takto to vidím pri pohľade z bufetu. . .

06.09.2017

Skúsim do pár bodov zhrnúť, takto tesne pred začiatkom sezóny, niekoľko základných a jednoduchých princípov, ktoré ak mužstvo dodrží , bude úspešné. Hokej je rýchla a tvrdá hra,baletky viac »

trump, alabama, obamacare

Sedieť alebo kľačať počas hymny na americkom futbale? Neprípustné, tvrdí Trump

25.09.2017 21:57

Viac ako dvesto hráčov NFL v zápasoch tohto kola pri hymne sedelo, kľačalo alebo sa modlilo. Podľa Trumpa by malo byť státie v pozore povinné a ak to niekto nedodrží, klub by ho mal vyhodiť.

pendolino, vlak

Česi predstavili Slovákom vynovené pendolino

25.09.2017 20:00

Interiér rýchlovlaku pendolino, ktorý zabezpečuje spojenie medzi Prahou a Košicami, České dráhy výrazne obnovili.

kim, trump

Trump vyhlásil Severnej Kórei vojnu. Tvrdí to minister zahraničia KĽDR

25.09.2017 19:37

Podľa severokórejského ministra zahraničia Li Jong-hoa bol vyhlásením vojny Trumpov príspevok na Twitteri, v ktorom uviedol, že Kim Čong-un "tu už dlho nepobudne."

putin

Rusko porušuje na Kryme ľudské práva, mieni OSN

25.09.2017 18:49

Podľa misie OHCHR krajina porušuje ľudské práva vnútením ruského občianstva tamojším obyvateľom a úmyselným presúvaním stoviek väzňov a zadržaných ľudí do ruských väzníc.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1018355x
Priemerná čítanosť článkov: 3306x

Autor blogu

Kategórie