Založ si blog

V Grécku bude veľký atentát, hovoria o tom všetky spravodajské služby!

partenonChcel som na dovolenku na Rodos, no nepôjdem…

Oženil som sa, vzal novomanželskú pôžičku. Nakúpil všetky potrebné aj nepotrebné veci a začal pomaličky splácať. Mal som na to asi 20 rokov. Prišlo prvé dieťa, potom druhé, vzal som si pôžičku znova, nesplatiac tú prvú.  Deti čosi stoja. Zrazu som začal mať nedostatok prostriedkov na život, nieto ešte na splácanie, tak som si vzal tretiu, aby som mohlo splácať tie prvé dve.  Banka prišla a pohrozila mi exekúciou a zhabaním  majetku.  Ja som zvolal rodinnú radu a vyhlásil referendum, či mám alebo nemám splácať banke.  Veď mi dávala tie pôžičky dobrovoľne, prečo chce ich splácanie regulovať nátlakom?

Presne toto nám predvádzajú Gréci. Nemajú žiadne právo posudzovať či ich vláda môže, alebo nemá prijať podmienky veriteľov. Tie sú predsa dávno známe, a oni ich nedodržiavali. Známe boli už pri braní pôžičiek, kvôli nim sme si v celej Európe museli odtrhnúť od huby a vytvoriť nejaké vtedy fiktívne „eurovaly“, ktoré pri ich neschopnosti splácať požičané sa zrazu menia na reálne peniaze.  Nech skrachujú… hovorí logika, ale prečo banky ktoré zle investovali nebudú niesť žiadnu zodpovednosť za svoje rozhodnutia? Ak sú úspešné, ich manažéri a majitelia  si vyplácajú milióny euro na odmenách a dividendách. Ak sú neúspešné a investovali zle, presvedčili vlády EU štátov , že zodpovednosť prevezmú oni.. tie vlády… Kde je hranica solidarity, kde už končí  a začína „vychcanosť“  a žitie na úkor iných?? Rovnako sa to týka Grékov ale aj bánk čo im neustále požičiavali. Ich zlú investíciu hasíme všetci z našich daní. A oni si za dobre odvedenú prácu pomädlia ruky a vyplatia si  tučné dividendy.

Alexis Tsipras ohlúpol svoj národ, sľúbil nemožné. Mám spôsobilosť vyriešiť naše spoločné problémy tak, aby náš ľud nepocítil dopady krízy. Tak akosi hesloval, pred voľbami. Jeho vláda však nemá  schopnosť prijať také opatrenia, ktoré by zabezpečili vracanie požičaného bez vzbury vlastného národa. A tak vyzval parlament, aby sa prostredníctvom referenda mohol národ vyjadriť, či majú , alebo nemajú prijať podmienky na splácanie dlhu.Chce týmto preniesť zodpovednosť za bankrot štátu na občanov, len im to neprezradil.. to až potom keď k tomu dôjde vyhlási.. „Predsa ste si to odhlasovali v referende!“  ODKEDY určuje pravidlá dlžník?  Gréci sa zbláznili! Pôjdu v nedeľu 5. júla k volebným urnám, aby sa vyjadrili, či má vláda prijať návrhy veriteľov na riešenie gréckej krízy. V noci zo soboty na nedeľu to schválil grécky parlament(27.06.2015)

 

Samozrejme že reakcia veriteľov bude skôr erekciou, ako trpezlivým čakaním na vyjadrenie vôle národa, ktorého vlády doviedli štát k bankrotu. Otázka referenda mala znieť: „ Súhlasíte, aby náš štát vyhlásil bankrot a odišiel e eurozóny?“ O ničom inom totiž teraz už rozhodnúť nemôžu. Zostanú a splatia, alebo odídu a zbankrotujú…

Musím konštatovať, že Dzurinda a Miklóš vedeli o Sulíkovej pravde a napriek tomu nechali „zhodiť vládu Ivet“. Ešte väčšie skety ako sme predpokladali. Otázka len znie.. PREČO UTIEKLI DOMA OD ZODPOVEDNOSTI VLÁDNUŤ? A tak dali všetku moc do rúk Smeru a jeho vodcu!

Nebezpečný incident nad Sýriou amerických a ruských lietadiel.

11.01.2018

Ešte 13.12.2017( iný zdroj 14.12.) sa odohral nebezpečný incident v nebi nad Sýriou v okolí mesta Madan pri rieke Eufrat. Podľa dohody práve rieka delí vzdušný priestor na ruský – západne viac »

Prevratné zistenie o politike a jej vplyve na obyčajného človeka.

31.12.2017

Som ohúrený, na týždeň som vypustil sledovanie politiky, užil i krásne Vianoce a predsilvestrovské dni. Neotvoril som internetové, televízne ani iné NOVINY, dokonca som si nepozrel ani spravodajské viac »

Prvá úloha vo velení pluku. Ako som sa stal odborným inžinierom . . .

20.12.2017

[caption id="attachment_1187" align="alignleft" width="300"] inžinierska skupina 11.slp Žatec( jej časť)[/caption] Skoro celé dva roky som robil technika lietadla na MiG-23, chcel som preto študovať viac »

Lampedusa, Taliansko, utečenci

Tuniskí migranti na Lampeduse protestovali, chcú odísť na Sicíliu

20.01.2018 15:28

Migranti z Tuniska umiestnení na talianskom stredomorskom ostrove Lampedusa sa dostali do potýčok s bezpečnostnými silami.

fico, gajdos

Fico nevylúčil tender na obrnené vozidlá, ak neuspeje slovensko-fínska spolupráca

20.01.2018 14:56

Ešte stále je možné, že Slovensko usporiada tender na nákup obrnených vozidiel. Pripustil to predseda vlády Robert Fico.

Turecko, armáda, delo

Turecká armáda de facto začala pozemnú operáciu v Sýrii, tvrdí Erdogan

20.01.2018 14:39

Turecká armáda dnes v severosyrskom Afríne, ktorý ovládajú kurdské milície YPG, de facto začala pozemnú operáciu. Povedal to turecký prezident Erdogan.

demisia vlady Fico Kiska

"Krok proti vláde." Fico kritizuje prezidenta, ktorý posunul zákon o cenách na Ústavný súd

20.01.2018 13:56

Napadnutie zákona o štátnych cenách na Ústavnom súde SR smeruje proti vláde SR aj Národnej rade SR, tvrdí premiér.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 325
Celková čítanosť: 1105373x
Priemerná čítanosť článkov: 3401x

Autor blogu

Kategórie