Založ si blog

V Grécku bude veľký atentát, hovoria o tom všetky spravodajské služby!

partenonChcel som na dovolenku na Rodos, no nepôjdem…

Oženil som sa, vzal novomanželskú pôžičku. Nakúpil všetky potrebné aj nepotrebné veci a začal pomaličky splácať. Mal som na to asi 20 rokov. Prišlo prvé dieťa, potom druhé, vzal som si pôžičku znova, nesplatiac tú prvú.  Deti čosi stoja. Zrazu som začal mať nedostatok prostriedkov na život, nieto ešte na splácanie, tak som si vzal tretiu, aby som mohlo splácať tie prvé dve.  Banka prišla a pohrozila mi exekúciou a zhabaním  majetku.  Ja som zvolal rodinnú radu a vyhlásil referendum, či mám alebo nemám splácať banke.  Veď mi dávala tie pôžičky dobrovoľne, prečo chce ich splácanie regulovať nátlakom?

Presne toto nám predvádzajú Gréci. Nemajú žiadne právo posudzovať či ich vláda môže, alebo nemá prijať podmienky veriteľov. Tie sú predsa dávno známe, a oni ich nedodržiavali. Známe boli už pri braní pôžičiek, kvôli nim sme si v celej Európe museli odtrhnúť od huby a vytvoriť nejaké vtedy fiktívne „eurovaly“, ktoré pri ich neschopnosti splácať požičané sa zrazu menia na reálne peniaze.  Nech skrachujú… hovorí logika, ale prečo banky ktoré zle investovali nebudú niesť žiadnu zodpovednosť za svoje rozhodnutia? Ak sú úspešné, ich manažéri a majitelia  si vyplácajú milióny euro na odmenách a dividendách. Ak sú neúspešné a investovali zle, presvedčili vlády EU štátov , že zodpovednosť prevezmú oni.. tie vlády… Kde je hranica solidarity, kde už končí  a začína „vychcanosť“  a žitie na úkor iných?? Rovnako sa to týka Grékov ale aj bánk čo im neustále požičiavali. Ich zlú investíciu hasíme všetci z našich daní. A oni si za dobre odvedenú prácu pomädlia ruky a vyplatia si  tučné dividendy.

Alexis Tsipras ohlúpol svoj národ, sľúbil nemožné. Mám spôsobilosť vyriešiť naše spoločné problémy tak, aby náš ľud nepocítil dopady krízy. Tak akosi hesloval, pred voľbami. Jeho vláda však nemá  schopnosť prijať také opatrenia, ktoré by zabezpečili vracanie požičaného bez vzbury vlastného národa. A tak vyzval parlament, aby sa prostredníctvom referenda mohol národ vyjadriť, či majú , alebo nemajú prijať podmienky na splácanie dlhu.Chce týmto preniesť zodpovednosť za bankrot štátu na občanov, len im to neprezradil.. to až potom keď k tomu dôjde vyhlási.. “Predsa ste si to odhlasovali v referende!”  ODKEDY určuje pravidlá dlžník?  Gréci sa zbláznili! Pôjdu v nedeľu 5. júla k volebným urnám, aby sa vyjadrili, či má vláda prijať návrhy veriteľov na riešenie gréckej krízy. V noci zo soboty na nedeľu to schválil grécky parlament(27.06.2015)

 

Samozrejme že reakcia veriteľov bude skôr erekciou, ako trpezlivým čakaním na vyjadrenie vôle národa, ktorého vlády doviedli štát k bankrotu. Otázka referenda mala znieť: „ Súhlasíte, aby náš štát vyhlásil bankrot a odišiel e eurozóny?“ O ničom inom totiž teraz už rozhodnúť nemôžu. Zostanú a splatia, alebo odídu a zbankrotujú…

Musím konštatovať, že Dzurinda a Miklóš vedeli o Sulíkovej pravde a napriek tomu nechali „zhodiť vládu Ivet“. Ešte väčšie skety ako sme predpokladali. Otázka len znie.. PREČO UTIEKLI DOMA OD ZODPOVEDNOSTI VLÁDNUŤ? A tak dali všetku moc do rúk Smeru a jeho vodcu!

Spadol som z MiGu-29, “klizmiť” sa nedám, to by som neprežil!

16.07.2017

Posledný pracovný deň trojmesačného preškolenia na MiG-29 v ďalekom Kazachstane a Kirgizstane. Včera sa pilo, lebo prišli Poliaci. Ja som nepožil, lebo som chcel na poslednom sobotňajšom prvoaprílovom viac »

Jahnátek bude mužom na pravom mieste! ? URSO zvládne ľavou zadnou.

06.07.2017

Dnes 6.7. má vláda vymenovať nového šéfa URSO, ktorý bude bdieť nad správnym stanovovaním cien v enegretike, teda vode, plyne, elektrike. Má byť nezávislý od vlády možno aj rozumu. Navrhnutý viac »

Detské sny by sa mali plniť. Prológ. . . .

02.07.2017

[caption id="attachment_1064" align="alignleft" width="300"] Žatecké stroje, archív autora[/caption] Ležal na lúke, hlava zaborená do mäkkej trávy, zasnene pozeral na oblohu. Vo výške sa vznášali viac »

Taliban, afganistan,

Američania omylom zabili afganských policajtov, pomýlili si ich s Talibancami

22.07.2017 10:36

Dvanásť afganských policajtov zahynulo a ďalší dvaja boli zranení pri piatkovom útoku amerického letectva v afganskej provincii Helmand.

Jeff Sessions

The Washington Post: Sessions nemusel hovoriť pravdu o kontaktoch s Rusmi

22.07.2017 10:16, aktualizované: 10:32

Minister spravodlivosti Jeff Sessions nemusel pri výpovedi v Senáte hovoriť o kontaktoch s Rusmi počas volebnej kampane Trumpa pravdu. Informoval o tom denník The Washington Post.

financie, peniaze, ekonomika, graf

Gréci majú nádej získať lepší rating

22.07.2017 10:13

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor's (S&P) zmenila výhľad hlavného gréckeho úverového ratingu zo stabilného na pozitívny.

Bahlsen

Výrobca sušienok reaguje na tlak V4. Budú rovnaké v celej Európe

22.07.2017 09:30

Nemecký výrobca sušienok Bahlsen bude aj do výrobkov určených pre východoeurópske krajiny pridávať maslo namiesto palmového oleja.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 299
Celková čítanosť: 981584x
Priemerná čítanosť článkov: 3283x

Autor blogu

Kategórie