Založ si blog

V Grécku bude veľký atentát, hovoria o tom všetky spravodajské služby!

partenonChcel som na dovolenku na Rodos, no nepôjdem…

Oženil som sa, vzal novomanželskú pôžičku. Nakúpil všetky potrebné aj nepotrebné veci a začal pomaličky splácať. Mal som na to asi 20 rokov. Prišlo prvé dieťa, potom druhé, vzal som si pôžičku znova, nesplatiac tú prvú.  Deti čosi stoja. Zrazu som začal mať nedostatok prostriedkov na život, nieto ešte na splácanie, tak som si vzal tretiu, aby som mohlo splácať tie prvé dve.  Banka prišla a pohrozila mi exekúciou a zhabaním  majetku.  Ja som zvolal rodinnú radu a vyhlásil referendum, či mám alebo nemám splácať banke.  Veď mi dávala tie pôžičky dobrovoľne, prečo chce ich splácanie regulovať nátlakom?

Presne toto nám predvádzajú Gréci. Nemajú žiadne právo posudzovať či ich vláda môže, alebo nemá prijať podmienky veriteľov. Tie sú predsa dávno známe, a oni ich nedodržiavali. Známe boli už pri braní pôžičiek, kvôli nim sme si v celej Európe museli odtrhnúť od huby a vytvoriť nejaké vtedy fiktívne „eurovaly“, ktoré pri ich neschopnosti splácať požičané sa zrazu menia na reálne peniaze.  Nech skrachujú… hovorí logika, ale prečo banky ktoré zle investovali nebudú niesť žiadnu zodpovednosť za svoje rozhodnutia? Ak sú úspešné, ich manažéri a majitelia  si vyplácajú milióny euro na odmenách a dividendách. Ak sú neúspešné a investovali zle, presvedčili vlády EU štátov , že zodpovednosť prevezmú oni.. tie vlády… Kde je hranica solidarity, kde už končí  a začína „vychcanosť“  a žitie na úkor iných?? Rovnako sa to týka Grékov ale aj bánk čo im neustále požičiavali. Ich zlú investíciu hasíme všetci z našich daní. A oni si za dobre odvedenú prácu pomädlia ruky a vyplatia si  tučné dividendy.

Alexis Tsipras ohlúpol svoj národ, sľúbil nemožné. Mám spôsobilosť vyriešiť naše spoločné problémy tak, aby náš ľud nepocítil dopady krízy. Tak akosi hesloval, pred voľbami. Jeho vláda však nemá  schopnosť prijať také opatrenia, ktoré by zabezpečili vracanie požičaného bez vzbury vlastného národa. A tak vyzval parlament, aby sa prostredníctvom referenda mohol národ vyjadriť, či majú , alebo nemajú prijať podmienky na splácanie dlhu.Chce týmto preniesť zodpovednosť za bankrot štátu na občanov, len im to neprezradil.. to až potom keď k tomu dôjde vyhlási.. “Predsa ste si to odhlasovali v referende!”  ODKEDY určuje pravidlá dlžník?  Gréci sa zbláznili! Pôjdu v nedeľu 5. júla k volebným urnám, aby sa vyjadrili, či má vláda prijať návrhy veriteľov na riešenie gréckej krízy. V noci zo soboty na nedeľu to schválil grécky parlament(27.06.2015)

 

Samozrejme že reakcia veriteľov bude skôr erekciou, ako trpezlivým čakaním na vyjadrenie vôle národa, ktorého vlády doviedli štát k bankrotu. Otázka referenda mala znieť: „ Súhlasíte, aby náš štát vyhlásil bankrot a odišiel e eurozóny?“ O ničom inom totiž teraz už rozhodnúť nemôžu. Zostanú a splatia, alebo odídu a zbankrotujú…

Musím konštatovať, že Dzurinda a Miklóš vedeli o Sulíkovej pravde a napriek tomu nechali „zhodiť vládu Ivet“. Ešte väčšie skety ako sme predpokladali. Otázka len znie.. PREČO UTIEKLI DOMA OD ZODPOVEDNOSTI VLÁDNUŤ? A tak dali všetku moc do rúk Smeru a jeho vodcu!

Práčka peňazí s. r. o. ? SNS sa poučilo od väčšieho a mocnejšieho brata?

15.11.2017

Dnes 15.11.2017 má Vláda SR znova rozhodovať o projekte prezbrojenia pozemných síl na nové obrnené vozidlá. Všetci vieme, že ide o nemalú sumu v hraniciach asi 1 200 000 000,- eur, slovom jedna viac »

Obchádzanie verejného obstarávania Ministerstvom obrany. Prečo lobisti majú takú moc?

11.11.2017

Ministerstvo obrany spolu s vládou vyhlásili , že majú pripravenú asi 1,2 miliardy eur na prezbrojenie pozemných síl novými bojovými vozidlami vo verzii 4x4( dvojnápravové a 8x8 ( štvornápravové). viac »

Ide o Pavla Ruska, alebo niekoho iného? Nie je to hlavne odkaz pre INÝCH?

26.10.2017

Zatknutie Pavla Ruska v termíne, ktorý je na hrane premlčateľnosti trestného činu môže byť aj účelovou hrou. Trestný zákonník hovorí v § 87 (1) Trestnosť činu zaniká uplynutím premlčacej viac »

Ľubomír Jahnátek

Ceny energií budú optimálne, sľúbil Jahnátek

19.11.2017 16:36

„V maximálnej miere využijeme regulačné nástroje tak, aby sme zabezpečil optimálne koncové ceny," uviedol šéf ÚRSO Ľubomír Jahnátek.

ponorka

Argentína zachytila prvé signály stratenej ponorky

19.11.2017 14:59

Hoci ešte nie je potvrdené, že naozaj pochádzajú z plavidla, námorné sily pracujú s touto hypotézou.

Rusko, voľby

Rusko nemá peniaze na vyplácanie penzií, hovorí bývalý minister

19.11.2017 13:09

Priemerný ruský dôchodok patrí k najnižším v Európe. Začiatkom roku 2017 predstavoval 12,4-tisíca rubľov (asi 180 eur).

babečka, kostol, horna marikova

V Hornej Marikovej si stavajú kostol vlastnými rukami

19.11.2017 13:00

Drevený kostolík v Hornej Marikovej, časti Rázsochy, vlani podpálil neznámy páchateľ. Oheň zničil aj jedinečné sakrálne maľby. Dnes kostolík doslova vstáva z popola.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 319
Celková čítanosť: 1067095x
Priemerná čítanosť článkov: 3345x

Autor blogu

Kategórie