Založ si blog

Ako som investoval, banka ma prekvapila. . .

Mám známeho, ktorý investoval…. Niekedy v roku 2008 mal zbytočných 10 000 USD, dolár padal a on rozmýšľal, ako uchrániť hodnotu svojich usporených peňazí. Banky sú ústretové vždy, keď máte viac ako 100 euro na účte, volajú a ponúkajú super produkty, ktoré sa postarajú o vaše peniažky. Určite neprerobíte mladý pánko, vravel šéf pobočky, pri rokovaní. Ponúkol zabezpečený fond, ktorý sľuboval, že aj keby čert na koze jazdil, tak tých 10 000 dostanete späť. „Výborne“  pomyslel si investor a zmluva na fond na 5 rokov bola na svete. A potom zrazu také stručné upozornenie.. že prvý odvod – správne nie príliv peňazí, ale odvod bude na správu fondu…a  z vkladu hneď zmizlo 500 USD za tú päťročnú správu…. Druhé prekvapenie.. že prečo až toľko?? Odpoveď .. no to nie je až tak fond finančný ako poisťovňa.. a bolo vysvetlené. Išlo o nejaký brazílsko a ja nevie aký konglomerát finančných produktov, ktoré podľa slov šéfa pobočky banky sľubovali dobrý zisk a výbornú investičnú príležitosť.

Po dvoch rokoch to vyzeralo veľmi sľubne, pri informácii cez internet bola odkupná hodnota o 2300 USD vyššia ako vklad. No penále niekoľko sto USD odradili investora od predčasného výberu. Veď to napreduje veeeľmi sľubne, tak prečo by sme nepokračovali?  V novembri 2012 roku sa šiel informovať ako na tom je. Na jeho veľké prekvapenie zistil, že hodnota jeho podielu je už len 10 900 USD a koniec obdobia je apríl 2013.  Tak už vydržal a čo myslíte ako dopadol?? Banka , tá mala svoje isté hneď pred piatimi rokmi, keď si strhla svojich 500 USD. A investor?? Dostal späť svojich 10 000 a ešte  500 k tomu. Musí byť veľmi spokojný, lebo sľub, že v žiadnom prípade neprišiel ani o cent svojej vloženej hodnoty, banka splnila. A výnosnosť? Tejto  päť ročnej investície??? KRÁSNE JEDNO PERCENTO na rok… bez úroku z úrokov. Banka mala rovnaký zisk a to hneď,  ten mohla ešte 5x v tom istom období otočiť. No nemajte tie prachy v pančuche, keď sa dá tak krásne zarobiť….. Ba , skoro som zabudol, v máji 2008 bola hodnota USD k Euru 1,54 a terazky je niekde 1,30.. takže ?? zarobil, len ich treba zmeniť na euráče..:). Len sa mi tak marí, že to isté by dosiahol, aj keby len tak ležali na jeho účte.

Nebezpečný incident nad Sýriou amerických a ruských lietadiel.

11.01.2018

Ešte 13.12.2017( iný zdroj 14.12.) sa odohral nebezpečný incident v nebi nad Sýriou v okolí mesta Madan pri rieke Eufrat. Podľa dohody práve rieka delí vzdušný priestor na ruský – západne viac »

Prevratné zistenie o politike a jej vplyve na obyčajného človeka.

31.12.2017

Som ohúrený, na týždeň som vypustil sledovanie politiky, užil i krásne Vianoce a predsilvestrovské dni. Neotvoril som internetové, televízne ani iné NOVINY, dokonca som si nepozrel ani spravodajské viac »

Prvá úloha vo velení pluku. Ako som sa stal odborným inžinierom . . .

20.12.2017

[caption id="attachment_1187" align="alignleft" width="300"] inžinierska skupina 11.slp Žatec( jej časť)[/caption] Skoro celé dva roky som robil technika lietadla na MiG-23, chcel som preto študovať viac »

Lampedusa, Taliansko, utečenci

Tuniskí migranti na Lampeduse protestovali, chcú odísť na Sicíliu

20.01.2018 15:28

Migranti z Tuniska umiestnení na talianskom stredomorskom ostrove Lampedusa sa dostali do potýčok s bezpečnostnými silami.

fico, gajdos

Fico nevylúčil tender na obrnené vozidlá, ak neuspeje slovensko-fínska spolupráca

20.01.2018 14:56

Ešte stále je možné, že Slovensko usporiada tender na nákup obrnených vozidiel. Pripustil to predseda vlády Robert Fico.

Turecko, armáda, delo

Turecká armáda de facto začala pozemnú operáciu v Sýrii, tvrdí Erdogan

20.01.2018 14:39

Turecká armáda dnes v severosyrskom Afríne, ktorý ovládajú kurdské milície YPG, de facto začala pozemnú operáciu. Povedal to turecký prezident Erdogan.

demisia vlady Fico Kiska

"Krok proti vláde." Fico kritizuje prezidenta, ktorý posunul zákon o cenách na Ústavný súd

20.01.2018 13:56

Napadnutie zákona o štátnych cenách na Ústavnom súde SR smeruje proti vláde SR aj Národnej rade SR, tvrdí premiér.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 325
Celková čítanosť: 1105374x
Priemerná čítanosť článkov: 3401x

Autor blogu

Kategórie