Založ si blog

Ako som investoval, banka ma prekvapila. . .

Mám známeho, ktorý investoval…. Niekedy v roku 2008 mal zbytočných 10 000 USD, dolár padal a on rozmýšľal, ako uchrániť hodnotu svojich usporených peňazí. Banky sú ústretové vždy, keď máte viac ako 100 euro na účte, volajú a ponúkajú super produkty, ktoré sa postarajú o vaše peniažky. Určite neprerobíte mladý pánko, vravel šéf pobočky, pri rokovaní. Ponúkol zabezpečený fond, ktorý sľuboval, že aj keby čert na koze jazdil, tak tých 10 000 dostanete späť. „Výborne“  pomyslel si investor a zmluva na fond na 5 rokov bola na svete. A potom zrazu také stručné upozornenie.. že prvý odvod – správne nie príliv peňazí, ale odvod bude na správu fondu…a  z vkladu hneď zmizlo 500 USD za tú päťročnú správu…. Druhé prekvapenie.. že prečo až toľko?? Odpoveď .. no to nie je až tak fond finančný ako poisťovňa.. a bolo vysvetlené. Išlo o nejaký brazílsko a ja nevie aký konglomerát finančných produktov, ktoré podľa slov šéfa pobočky banky sľubovali dobrý zisk a výbornú investičnú príležitosť.

Po dvoch rokoch to vyzeralo veľmi sľubne, pri informácii cez internet bola odkupná hodnota o 2300 USD vyššia ako vklad. No penále niekoľko sto USD odradili investora od predčasného výberu. Veď to napreduje veeeľmi sľubne, tak prečo by sme nepokračovali?  V novembri 2012 roku sa šiel informovať ako na tom je. Na jeho veľké prekvapenie zistil, že hodnota jeho podielu je už len 10 900 USD a koniec obdobia je apríl 2013.  Tak už vydržal a čo myslíte ako dopadol?? Banka , tá mala svoje isté hneď pred piatimi rokmi, keď si strhla svojich 500 USD. A investor?? Dostal späť svojich 10 000 a ešte  500 k tomu. Musí byť veľmi spokojný, lebo sľub, že v žiadnom prípade neprišiel ani o cent svojej vloženej hodnoty, banka splnila. A výnosnosť? Tejto  päť ročnej investície??? KRÁSNE JEDNO PERCENTO na rok… bez úroku z úrokov. Banka mala rovnaký zisk a to hneď,  ten mohla ešte 5x v tom istom období otočiť. No nemajte tie prachy v pančuche, keď sa dá tak krásne zarobiť….. Ba , skoro som zabudol, v máji 2008 bola hodnota USD k Euru 1,54 a terazky je niekde 1,30.. takže ?? zarobil, len ich treba zmeniť na euráče..:). Len sa mi tak marí, že to isté by dosiahol, aj keby len tak ležali na jeho účte.

Spadol som z MiGu-29, “klizmiť” sa nedám, to by som neprežil!

16.07.2017

Posledný pracovný deň trojmesačného preškolenia na MiG-29 v ďalekom Kazachstane a Kirgizstane. Včera sa pilo, lebo prišli Poliaci. Ja som nepožil, lebo som chcel na poslednom sobotňajšom prvoaprílovom viac »

Jahnátek bude mužom na pravom mieste! ? URSO zvládne ľavou zadnou.

06.07.2017

Dnes 6.7. má vláda vymenovať nového šéfa URSO, ktorý bude bdieť nad správnym stanovovaním cien v enegretike, teda vode, plyne, elektrike. Má byť nezávislý od vlády možno aj rozumu. Navrhnutý viac »

Detské sny by sa mali plniť. Prológ. . . .

02.07.2017

[caption id="attachment_1064" align="alignleft" width="300"] Žatecké stroje, archív autora[/caption] Ležal na lúke, hlava zaborená do mäkkej trávy, zasnene pozeral na oblohu. Vo výške sa vznášali viac »

Taliban, afganistan,

Američania omylom zabili afganských policajtov, pomýlili si ich s Talibancami

22.07.2017 10:36

Dvanásť afganských policajtov zahynulo a ďalší dvaja boli zranení pri piatkovom útoku amerického letectva v afganskej provincii Helmand.

Jeff Sessions

The Washington Post: Sessions nemusel hovoriť pravdu o kontaktoch s Rusmi

22.07.2017 10:16, aktualizované: 10:32

Minister spravodlivosti Jeff Sessions nemusel pri výpovedi v Senáte hovoriť o kontaktoch s Rusmi počas volebnej kampane Trumpa pravdu. Informoval o tom denník The Washington Post.

financie, peniaze, ekonomika, graf

Gréci majú nádej získať lepší rating

22.07.2017 10:13

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor's (S&P) zmenila výhľad hlavného gréckeho úverového ratingu zo stabilného na pozitívny.

Bahlsen

Výrobca sušienok reaguje na tlak V4. Budú rovnaké v celej Európe

22.07.2017 09:30

Nemecký výrobca sušienok Bahlsen bude aj do výrobkov určených pre východoeurópske krajiny pridávať maslo namiesto palmového oleja.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 299
Celková čítanosť: 981530x
Priemerná čítanosť článkov: 3283x

Autor blogu

Kategórie