Založ si blog

Ako som investoval, banka ma prekvapila. . .

Mám známeho, ktorý investoval…. Niekedy v roku 2008 mal zbytočných 10 000 USD, dolár padal a on rozmýšľal, ako uchrániť hodnotu svojich usporených peňazí. Banky sú ústretové vždy, keď máte viac ako 100 euro na účte, volajú a ponúkajú super produkty, ktoré sa postarajú o vaše peniažky. Určite neprerobíte mladý pánko, vravel šéf pobočky, pri rokovaní. Ponúkol zabezpečený fond, ktorý sľuboval, že aj keby čert na koze jazdil, tak tých 10 000 dostanete späť. „Výborne“  pomyslel si investor a zmluva na fond na 5 rokov bola na svete. A potom zrazu také stručné upozornenie.. že prvý odvod – správne nie príliv peňazí, ale odvod bude na správu fondu…a  z vkladu hneď zmizlo 500 USD za tú päťročnú správu…. Druhé prekvapenie.. že prečo až toľko?? Odpoveď .. no to nie je až tak fond finančný ako poisťovňa.. a bolo vysvetlené. Išlo o nejaký brazílsko a ja nevie aký konglomerát finančných produktov, ktoré podľa slov šéfa pobočky banky sľubovali dobrý zisk a výbornú investičnú príležitosť.

Po dvoch rokoch to vyzeralo veľmi sľubne, pri informácii cez internet bola odkupná hodnota o 2300 USD vyššia ako vklad. No penále niekoľko sto USD odradili investora od predčasného výberu. Veď to napreduje veeeľmi sľubne, tak prečo by sme nepokračovali?  V novembri 2012 roku sa šiel informovať ako na tom je. Na jeho veľké prekvapenie zistil, že hodnota jeho podielu je už len 10 900 USD a koniec obdobia je apríl 2013.  Tak už vydržal a čo myslíte ako dopadol?? Banka , tá mala svoje isté hneď pred piatimi rokmi, keď si strhla svojich 500 USD. A investor?? Dostal späť svojich 10 000 a ešte  500 k tomu. Musí byť veľmi spokojný, lebo sľub, že v žiadnom prípade neprišiel ani o cent svojej vloženej hodnoty, banka splnila. A výnosnosť? Tejto  päť ročnej investície??? KRÁSNE JEDNO PERCENTO na rok… bez úroku z úrokov. Banka mala rovnaký zisk a to hneď,  ten mohla ešte 5x v tom istom období otočiť. No nemajte tie prachy v pančuche, keď sa dá tak krásne zarobiť….. Ba , skoro som zabudol, v máji 2008 bola hodnota USD k Euru 1,54 a terazky je niekde 1,30.. takže ?? zarobil, len ich treba zmeniť na euráče..:). Len sa mi tak marí, že to isté by dosiahol, aj keby len tak ležali na jeho účte.

Nečakaný STOP pre nadzvukové lietadlá! Čo tak sa vrátiť k úspešnému projektu AERMACCHI M-346? ?

19.09.2017

[caption id="attachment_1112" align="alignleft" width="150"] spoločný projekt JAK/ AERMACCHI/ Považské strojárne[/caption] Nie každému sa naskytne príležitosť zúčastniť sa procesu vývoja viac »

Amorálnosť „západnej“ morálky a práva, ktoré z princípu nechráni obete ale zločincov.

11.09.2017

Pozrúc si niekoľko filmov z právneho prostredia a ich porovnaním s niektorými čudnými výrokmi našich súdov, som zostal šokovaný základnými princípmi AMORÁLNOSTI advokátskeho živobytia. viac »

Základné princípy hry hokej nie sú ťažké, len stojí veľa driny, aby to bolo jednoduché. Takto to vidím pri pohľade z bufetu. . .

06.09.2017

Skúsim do pár bodov zhrnúť, takto tesne pred začiatkom sezóny, niekoľko základných a jednoduchých princípov, ktoré ak mužstvo dodrží , bude úspešné. Hokej je rýchla a tvrdá hra,baletky viac »

trump, alabama, obamacare

Sedieť alebo kľačať počas hymny na americkom futbale? Neprípustné, tvrdí Trump

25.09.2017 21:57

Viac ako dvesto hráčov NFL v zápasoch tohto kola pri hymne sedelo, kľačalo alebo sa modlilo. Podľa Trumpa by malo byť státie v pozore povinné a ak to niekto nedodrží, klub by ho mal vyhodiť.

pendolino, vlak

Česi predstavili Slovákom vynovené pendolino

25.09.2017 20:00

Interiér rýchlovlaku pendolino, ktorý zabezpečuje spojenie medzi Prahou a Košicami, České dráhy výrazne obnovili.

kim, trump

Trump vyhlásil Severnej Kórei vojnu. Tvrdí to minister zahraničia KĽDR

25.09.2017 19:37

Podľa severokórejského ministra zahraničia Li Jong-hoa bol vyhlásením vojny Trumpov príspevok na Twitteri, v ktorom uviedol, že Kim Čong-un "tu už dlho nepobudne."

putin

Rusko porušuje na Kryme ľudské práva, mieni OSN

25.09.2017 18:49

Podľa misie OHCHR krajina porušuje ľudské práva vnútením ruského občianstva tamojším obyvateľom a úmyselným presúvaním stoviek väzňov a zadržaných ľudí do ruských väzníc.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1018343x
Priemerná čítanosť článkov: 3306x

Autor blogu

Kategórie