Založ si blog

Ako som investoval, banka ma prekvapila. . .

Mám známeho, ktorý investoval…. Niekedy v roku 2008 mal zbytočných 10 000 USD, dolár padal a on rozmýšľal, ako uchrániť hodnotu svojich usporených peňazí. Banky sú ústretové vždy, keď máte viac ako 100 euro na účte, volajú a ponúkajú super produkty, ktoré sa postarajú o vaše peniažky. Určite neprerobíte mladý pánko, vravel šéf pobočky, pri rokovaní. Ponúkol zabezpečený fond, ktorý sľuboval, že aj keby čert na koze jazdil, tak tých 10 000 dostanete späť. „Výborne“  pomyslel si investor a zmluva na fond na 5 rokov bola na svete. A potom zrazu také stručné upozornenie.. že prvý odvod – správne nie príliv peňazí, ale odvod bude na správu fondu…a  z vkladu hneď zmizlo 500 USD za tú päťročnú správu…. Druhé prekvapenie.. že prečo až toľko?? Odpoveď .. no to nie je až tak fond finančný ako poisťovňa.. a bolo vysvetlené. Išlo o nejaký brazílsko a ja nevie aký konglomerát finančných produktov, ktoré podľa slov šéfa pobočky banky sľubovali dobrý zisk a výbornú investičnú príležitosť.

Po dvoch rokoch to vyzeralo veľmi sľubne, pri informácii cez internet bola odkupná hodnota o 2300 USD vyššia ako vklad. No penále niekoľko sto USD odradili investora od predčasného výberu. Veď to napreduje veeeľmi sľubne, tak prečo by sme nepokračovali?  V novembri 2012 roku sa šiel informovať ako na tom je. Na jeho veľké prekvapenie zistil, že hodnota jeho podielu je už len 10 900 USD a koniec obdobia je apríl 2013.  Tak už vydržal a čo myslíte ako dopadol?? Banka , tá mala svoje isté hneď pred piatimi rokmi, keď si strhla svojich 500 USD. A investor?? Dostal späť svojich 10 000 a ešte  500 k tomu. Musí byť veľmi spokojný, lebo sľub, že v žiadnom prípade neprišiel ani o cent svojej vloženej hodnoty, banka splnila. A výnosnosť? Tejto  päť ročnej investície??? KRÁSNE JEDNO PERCENTO na rok… bez úroku z úrokov. Banka mala rovnaký zisk a to hneď,  ten mohla ešte 5x v tom istom období otočiť. No nemajte tie prachy v pančuche, keď sa dá tak krásne zarobiť….. Ba , skoro som zabudol, v máji 2008 bola hodnota USD k Euru 1,54 a terazky je niekde 1,30.. takže ?? zarobil, len ich treba zmeniť na euráče..:). Len sa mi tak marí, že to isté by dosiahol, aj keby len tak ležali na jeho účte.

Trump začína bojovať aj proti EU ekonomicko-politickým diktátom!

18.05.2018

Nemci nasypali do USA kopu svojich Mercedesov a BMW, bez akýchkoľvek zábran.. takto to ďalej nebude.. Bolo jedným z vyjadrení svetovládcu. Vyjadril sa rovnako o nevôli až protivenstve k nemecoko-ruskému viac »

PREČO ZMIZLO množstvo diskusií pod blogmi? ? ? Patrilo by sa ospravedlniť, alebo vysvetliť!

13.05.2018

Tento blog adresujem adminom a moderátorom BLOGU a DISKUSIÍ pod blogmi.... Zo soboty na nedeľu z 12 na 13.5. 2018 ZMIZLO MNOŽSTVO DISKUSIÍ pod rôznymi a možno aj všetkými BLOGMI!!! Buď ide o viac »

Médiá a USA KLAMALI, článok 5 zmluvy NATO v prípade vojenského napadnutia amerických jednotiek v Sýrii nemôže byť aplikovaný!

12.05.2018

Odcitujem platný článok 5 zmluvy NATO ako aj poznámky pod čiarou, aby bolo zrejmé že SÝRIA nie je územie, kde by mohol byť tento článok aplikovaný. Dokonca veľká časť sveta nespadá pod viac »

Koloseum, Rím

Hnutie piatich hviezd a Liga sa dohodli na novom premiérovi, jeho meno sa najskôr dozvie prezident

20.05.2018 20:58

Jeden z dvojice talianskych populistických lídrov oznámil, že sa so svojím rivalom zhodli na tom, kto by mal byť novým premiérom - ani jeden z nich.

Steven Mnuchin,

Mnuchin: Obchodná vojna medzi USA a Čínou sa odkladá

20.05.2018 20:52

Spojené štáty a Čína sa dohodli, že zatiaľ nenaplnia svoje hrozby uvalenia nových ciel na vzájomnú obchodnú výmenu.

dovolenka, lietanie, letisko

Drahšia ropa, drahšie dovolenky

20.05.2018 20:00

Aj rozhodnutia vo vysokej medzinárodnej politike zdražujú naše letné dovolenky.

hzs, horská záchranná služba

Vo Vysokých Tatrách zahynul 57-ročný Poliak

20.05.2018 19:02

Vysoké Tatry si dnes vyžiadali ďalšiu obeť.

simon22

Nežijem krátko aby som nič nevedel, ale ani príliš dlho aby som všetko zabudol...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 349
Celková čítanosť: 1206452x
Priemerná čítanosť článkov: 3457x

Autor blogu

Kategórie